استحمام و نظافت شخصی سالمندان

استحمام و نظافت شخصی سالمندان

نظافت شخصی سالمندان

بسیاری از سالمندان به علت کهولت سن و شرایط بدنی قادر به انجام کارهای شخصی و بهداشتی خود نمی باشند مانند حمام رفتن و طهارت داشتن و … لکن نیاز مبرم به پرستاری در منزل ایجاد شده و فرد پرستار می تواند در انجام استحمام و نظافت شخصی سالمندان کمک نماید.

در بعضی از موارد سالمند نمی تواند تحرک لازم را برای استحمام و نظافت شخصی داشته باشد به همین منظور صندلی های مخصوص حمام یا گاهاً ویلچر سالمندان برای حمام استفاده می شود.

در مواقعی خود سالمند توانایی حرکت دست هایش را دارد و به راحتی می تواند به شستن خود بپردازد. در مواقعی که سالمند قادر به حرکت دست هایش نباشد پرستار او یا خانواده سالمند باید در انجام استحمام سالمند همکاری لازم را با فرد سالمند داشته باشند.

البته در پرستاری از سالمند باید این نکته را باید مد نظر داشت که پوست سالمندان نرم و آسیب پذیر است به همین علت باید از وسایل نرم در استحمام و نظافت شخصی سالمندان استفاده کرد.

در مواقعی که سالمند امکان نشستن برایش مقدور نباشد می توان از تشک های مخصوص حمام و یا از افراد دیگر برای کمک به استحمام و نظافت شخصی سالمندان استفاده کرد.

استحمام و نظافت شخصی سالمندان شامل چه مواردی می شود؟

کوتاه کردن ناخن ها، شستن دهان و دندان و کوتاه کردن موهای زاید از جمله کارها و نظافت های شخصی فرد سالمند است که بایستی به وسیله پرستار یا خانواده سالمند به آن توجه کرد.

یکی از مسایل حایز اهمیت استفاده از سرویس بهداشتی برای سالمندان است سالمند اگر توانایی حرکت داشته باشد و سرویس بهداشتی مجهز به توالت فرنگی باشد برای سالمندان رفتن به سرویس بهداشتی راحت تر می شود در مواردی که سرویس فرنگی موجود نباشد و یا سالمند توانایی تحرک را نداشته باشد از لگن های مخصوص یا پوشک مخصوص استفاده می شود.

بهیار یا پرستار سالمند دوره دیده که به این امور اشنایی کامل دارد باعث تسلط داشتن در مراقبت و نگهداری بیمار می شود.

در زمانی که سالمندان شما نیازمند مراقبت در منزل هستند می توانید به موسسه امداد طاهر تماس حاصل نمایید.

قلب، مغز و اعصاب، داخلی و … این خدمات قابل ذکر می تواند کمک به بهتر شده کیفیت خدمات پرستاری و پزشکی، کاهش یافتن هزینه های درمان و کم شدن دوران نقاهت سالمند و افزایش توان بخشی سالمند کمک نماید.

 

جهت  استخدام  پرستاری از سالمندان در منزل  میتوانید با شماره های زیر  و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید

تلفن های تماس:

  دفتر مرکزی : ۹-۶۶۰۸۴۱۶۸-۰۲۱

   شمیرانات : ۲۲۹۶۱۷۴۸-۰۲۱

  مرکز : ۸۸۷۰۸۹۰۰-۰۲۱

غرب : ۴۴۴۶۲۵۸۱-۰۲۱

شرق :  ۷۷۶۲۱۸۴۴-۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۴۳۳۱۲۷۳

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =