نگهداری و پرستاری از کودکان و نوجوانان

نگهداری و پرستاری از کودکان و نوجوانان

نگهداری و پرستاری در منزل از کودکان و نوجوانان امری مهم است و فرد باید با روانشناسی کودک کاملا آشنا باشد. در این مقاله نگهداری و پرستاری از کودکان و نوجوانان را به صورت کامل برایتان بازگو میکنیم.

نگهداری و پرستاری از کودکان و نوجوانان

پدر و مادر مراقبت کاملی از بدو تولد فرزندشان تا نوجوانی دارند. پدر و مادر برای این منظور میتوانند از دیگران کمک بگیرند برای همین منظور در زمان کودکی فرزندان را به مهد کودک میبرند و یا میتوانند به وسیله پرستار کودک یا پرستار نوجوانان از آنها سرپرستی کنند.

اکثر پدر و مادر ها ارتباط خوبی با مراکز پرستاری از کودک ها و نوجوانان دارند. برای این منظور از پرستاران و ماماها و یا پزشکان متخصص در این مراکز استفاده میشود

نگهداری و پرستاری از کودکان و نوجوانان

بهداشت کودکان و نوجوانان در مدارس

در تمامی مدارس سراسر ایران بخش بهداشتی مدارس وجود دارد که هر دانش آموز به صورت میانگین ۳ بار در دوران دبستان و راهنمایی و یک بار در دوره دبیرستان حتما باید با مرکز بهداشت مدارس حضور پیدا کنند. این حضور باعث میشود تا پزشک مدارس، اطلاعات بهداشتی افراد از جمله نوع زندگی، میزان مسواک در هفته، قد، وزن و سایر اطلاعات را از دانش آموز دریافت کند تا از نحوه رشد دانش آموز و نوع بهداشت اطلاعات دقیق داشته باشد

نوجوان کیست

افراد بین ۱۳ تا ۱۹ سال، نوجوان گفته میشود. نوجوانان در این بازه سنی به بیشترین رشد خود میرسند. نوجوانان ممکن است تغییرات رفتاری خاصی را در این دوره به سر ببرند. از عمده تغییرات رفتاری میتوان به حس استقلال طلبی و حس جدایی از خانواده را در خود میبینند.

در این دوره دوست دارند تصمیم گیری را خود انجام دهند و دیدگاه خود را درخانواده شکل میدهند و حتی علاقه به تصمیم گیری در مسائل روزانه را در ذهن خود پرورش میدهند.

نوجوانان دوست دارند بیشتر زمان خود را با دوستان جدید بگذرانند و این موضوع باعث نگرانی والین میشود که باید حتما نگهداری و پرستاری از کودکان و نوجوانان را به طور کامل نسبت به دوستان و رفتار های فرزند خود داشته باشند.

شناسایی بیشتر نوجوان خود

والدین نوجوانان باید در برابر رفتار ها فرزند خود و دوستانش اطلاعات کاملی داشته باشد زیرا در همان ابتدای سنین نوجوانی شخصیت آنها شکل میگیرد و ممکن است لدت های جوانی کوتاه مدت ممکن است باعث شکل گیری رفتارهای آنان در آینده شود.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =