پرستار در منزل باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

پرستار در منزل باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

ویژگی های پرستار

وقتی ما میخواهیم برای افراد خاص در خانه فردی را کنار این افراد قرار دهیم، باید ویژگی های و خصوصیاتی داشته باشند. این افراد میتوانند در پرستار در منزل ، مراقبت در منزل،  پرستاری از کودک و پرستاری از سالمند ما را در این امر کمک کنند.

ویژگی های پرستار در منزل

پرستار در منزل باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

این افراد باید مهارت خاصی در احرای دستورات داشته باشند و قوانین پزشکی را به صورت کامل بلد باشند.

کنترل علائم بیمار، تجویز کردن دارو برای بیمار، معاینه دائم، از جمله وضایفی است که پرستار در منزل باید به صورت کامل آنهارا فرا گرفته باشد.

شرح وظایفی که پرستار در منزل باید آنها را رعایت کند، بسیار به نفع آن فرد خاص یا بیمار است اما اگر آن پرستار احساس کند که از دکتر بیشتر میداند باعث خطرات جبران ناپذیری میشود.

پرستار خوب برای منزل، هیچگاه نباید در مورد اختیاراتی که دارد زیاده روی کند زیرا باعث ایجاد خطرات جبران ناپذیری میشود.

از جمله موارد خطرناک دیگر در مراقبت از بیماری‌های خاص، خواب‌آلودگی و خواب سنگین است.

هوشیاری پرستار در منزل

یکی دیگر از ویژگی هایی که یک پرستاری از کودک یا پرستار سالمند خوب باید آنها را بداند این است که با کوچکترین صدایی بیدار باشد و سریعا مشکل را برطرف کند.

پرستار ها باید این قابلیت را در خود تقویت کنند تا بتوانند از این مشکل بر بیایند زیرا حتی ممکن است با یک خواب چند دقیقه ای کوتاه مدت، لحظات بحرانی را به وجود بیاورد چون ممکن است.

در  همان لحظه بیمار از تخت بیفتد و یا از پله ای سقوط کنند و یا حتی پتو از روی بیمار کنار برود و منجر به سرما خوردگی بیمار شود و بیماریش تشدید پیدا کند.

به هر حال تمام مسئولیت های آن فرد به صورت کامل بر عهده پرستار با سابقه میباشد.

همان گونه که در کشتی حفظ جان مسافران و خدمه بر عهده ناخدای کشتی است، در منزل نیز مراقبت از بیمار بر عهده آن پرستار میباشد.

زمان مختلف دارویی بیمار

در صورتی که نیاز است در زمان های مختلف برای بیمار قرص و دارو به اندازه خاصی به بیمار خورانده شود، بهتر است پرستاز به جای اعتماد به حافظه خود، آن زمان ها را یادداشت کرده و بر روی برگه ای نزدیک خود قرار بدهد تا علاوه بر اینکه کار خود را به درستی انجام دهد، بتواند گزارش کاملی را در اختیار دکتر آن شخص قراز بدهد.

حفظ آرامش بیمار

از نکات موثر دیگری که باید پزشک آنها را رعایت کند ایجاد آرامش و سکوت در محیط بیمار است، سر و صدا، صحبت کردن با صدای بلند، صدای پایی که باعث مختل شدن خواب یا استراحت بیمار شود.

بلند صحبت کردن با تلفن همراه، بلند کردن صدای رادیو یا تلویزیون، بستن یا باز کردن محکم درب های خانه از نکاتی است که میتواند آرامش آن فرد خاص یا بیمار را مختل نماید.

از طرفی دیگر پچ پچ کردن با افراد دیگر خانه یا  در گوشی صحبت کردن و یا حتی راه رفتن بر روی پنجه پا میتواند برای بیمار یا فرد خاص توهین آمیز باشد. خوراکی ها و نوشیدنی هایی که در خانه است، باید مطابق با نظر پزشک مصرف شود و پرستار نباید به صورت سلیقه ای (چه سلیقه خود و یا سلیقه بیمار) آن ها را به بیمار بدهد.

پرستار ممتاز در منزل باید چه خصوصیت هایی داشته باشد؟

یک پرستار خوب باید بسیار مهربان، درک بالا، بسیار محتاط، بسیار ساکت، چالاک، روحیه شاد باشد علاوه بر موارد ذکر شده، پرستار باید از لحاظ پزشکی و فنی در کار خود خبره باشد تا بتواند تمامی وظایف را به صورت صحیح انجام دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 14 =