نکاتی برای استخدام پرستار برای نگهداری کودک در منزل

نکاتی برای استخدام پرستار برای نگهداری کودک در منزل

نگهداری کودک در منزل

امروزه نگهداری و پرستاری از کودک یکی از مشکلات مادران شاغل می باشد. آن ها می خواهند از نظر فکری و جسمی به کودکشان رسیدگی شود. بعضی از افراد ترجیح می دهند پرستار کودک استخدام کنند تا به جای فرستادن کودک به مهدکودک، در خانه از کودکشان مراقبت و نگهداری شود.  استخدام پرستار برای  نگهداری کودک در منزل ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد. یکی از راه حل ها این است از مراکز پرستاری از کودک و پرستاری از سالمند استفاده کنید. حال با این وضع ، والدین باید به چه نکاتی قبل از استخدام پرستار کودک دقت کنند؟

پرستار برای نگهداری کودک در منزل

نکاتی برای استخدام پرستار کودک

۱-قبل از استخدام پرستاری

شما قبل از استخدام پرستاری برای  مراقبت در منزل و نگهداری کودک در منزل ، باید سن و سال کودک خود را درنظر داشته باشید. شما باید از پرستارانی که مادر بوده یا تجربه پرستاری از کودک دارند، استفاده کنید. اگر کودک شما بزرگ می باشد، باید پرستاری برای او استخدام کنید که بتواند با کودک بازی کند و کارهای آموزشی با وی انجام دهد.

 

۲-فرصت آشنایی کودک و پرستار

نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که قبل از اینکه پرستار و کودک با هم درخانه تنها بمانند، یک فرصتی ایجاد کنید تا موقعی که پدر و مادر در خانه حضور دارند، کودک با پرستار در اتاق تنها بماند تا کودک با پرستار تنها بماند. این کار باعث می شود در موقع نگهداری کودک در منزل ، کودک بتواند به پرستار اعتماد کند و با او راحت تر کنار بیاید.

 

۳-پرستار اعتماد و مناسب

عد از اینکه پرستار کودک مورد اعتماد و مناسب خود را انتخاب کردید، از تعویض او به شدت خودداری کنید زیرا پرستار کودک تقریبا مانند مادر بچه می ماند و کودک در مدت زمان کوتاهی به او وابسته می شود.  هم چنین ممکن است موجب ضربه روحی و عاطفی به کودک شما شود. تنها در موارد ضروری این کار را انجام دهید آن هم برای مدت زمان کوتاهی.

 

۴-رفتار پرستار

رفتار پرستار با کودک باید مشابه با رفتار والدین با فرزندشان باشد. نکاتی و قوانینی که برای کودک در خانه توسط پدر و مادر قرار داده شده باید توسط پرستار کودک نیز اجرا و عملی شود. هم چنین والدین باید در باره نحوه تشویق یا تنبیه کودک با پرستار کودک صحبت کنند. شباهت در رفتار پرستار و والدین با کودک، از بروز مشکلات احتمالی بعدی جلوگیری می کند.

 

۵-از کچا پرستار مورد اعتماد استخدام کنیم؟

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید پرستار مورد اعتماد چه کسی است و چگونه می توان به او اطمینان کرد. شما می توانید برای این مسئله، از طریق موسسات معتبر که کار پرستاری در منزل ، مراقبت در منزل ، پرستاری از کودک و پرستاری از سالمند انجام می دهند، اقدام کنید. چنین موسساتی امکانات مختلفی برای شما مانند مشاهده مدرک یا گواهینامه معتبر پرستار یا صحبت مستقیم با وی قرار می دهد. اگر چنانچه مشکلی با پرستار داشته باشید، می توانید از طریق موسسه پرستاری از کودکان در منزل امداد طاهر اقدام و پیگیری کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید
  1. نکاتی برای استخدام پرستار برای نگهداری کودک در منزل گفت:

    […] از کودکشان مراقبت و نگهداری شود. استخدام پرستار برای نگهداری کودک در منزل ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد. یکی از راه حل ها […]

  2. ف گفت:

    ایا از پرستاران گواهی عدم اعتیاد و سو پیشینه هم در خواست می کنید؟

  3. ad_em_tah گفت:

    مراقبت در منزل با استفاده از پرسنل خوبتون برای کودکم به خوبی انجام شد. با تشکر از مادا طاهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =