در چه صورتی به پرستاری شبانه از سالمند نیاز است؟

در چه صورتی به پرستاری شبانه از سالمند نیاز است؟

پرستاری شبانه از سالمند در منزل می تواند کمی سخت باشد و اطرافیان آنها را دچار مشکلاتی کند. برای رفع این مشکلات و بهبود وضعیت نگهداری سالمندان عزیز می توانید از پرستارها برای نگهداری این عزیزان در شب کمک بگیرید.

این پرستاران بسته به شرایط سالمند وظایفی دارند که سعی می شود اینجا به آنها اشاره شود. پرستاری از سالمند یکی از کارهای پیچیده و سخت می باشد که نیازمند حوصله و کمی تخصص است.

  

پرستاری شبانه از سالمند

ابتدا باید مشخص کنیم یک سالمند چه زمانی به پرستاری در شب نیاز دارد، این موضوع که هر سالمندی بر حسب موقعیت و سلامتی شرایط ویژه ای را تجربه می کند باعث می شود به پرستاری شبانه احتیاج داشته باشد و یا به پرستار احتیاج نداشته باشد.

برای روشن شدن این موضوع باید مشخص شود سالمند مورد نظر باید ۲۴ ساعته تحت نظر باشد یا خیر؟ در ابتدای استخدام یک پرستار سالمند، به دلیل عدم آشنایی ممکن است تشخیص این که سالمند نیاز به پرستار دارد یا خیر کمی سخت باشد.

سالمندان ممکن است به دلیل امنیت داشتن اقدام به استخدام پرستار شب نمایند و یا برخی سالمندان جهت مراقبت های عمومی و سلامتی نیاز به پرستاری در منزل در شب داشته باشند.

به عنوان مثال استفاده از دارو و یا طهارت آنها را ملزم به استخدام شخصی برای کمک در این امور نماید. تشخیص و مشخص کردن این موضوع را اطرافیان سالمند مشخص می نمایند.

اما اینکه در چه صورت برای سالمند یک فرد را برای پرستاری شبانه از سالمند در منزل استخدام نمایید بسته به بیماری ها و شرایط سالمند دارد.

  پرستاری شبانه از سالمند

در چه شرایطی سالمندان به پرستار شب نیاز دارند

افرادی که مبتلا به زوال عقل و یا آلزایمر هستند لزوما به مراقبت در منزل و پرستاری شبانه نیاز دارند، این افراد که قادر به یادآوری اطرافیان و افراد و حتی زمان و مکان نمی باشند.

زوال عقل بر روی توانایی های یادآوری سالمندان چه از گذشته و چه حال تاثیر می گذارد.

یکی دیگر از مواردی که ضرورت پرستار شب را برای افرادی که دچار زوال عقل هستند ضروری می کند تاثیرگذاری این بیماری بر روی منطق فرد است. این سالمندان نیمه شب بیدار می شوند و ممکن است مسائلی را برای خود و اطرافیان به وجود آورند.

مشکلاتی از قبیل زمین خوردن و یا از خانه بیرون رفتن می تواند خطرات جدی را متوجه آنان نماید. در اینجاست که نقش پرستار شب مهم می شود. این پرستار باید بتواند بیمار یا سالمند را در شب همراهی نماید تا از مشکلات احتمالی برای سالمند و اطرافیان بکاهد.

این موضوع باعث کاهش استرس در خانواده سالمند نیز می شود.

یکی دیگر از این مسائل به جز بیماری بحث امنیت است، تنها زندگی کردن گرچه استقلال و اعتماد به نفس را برای سالمندان به همراه می آورد اما از طرفی آنها را دچار برخی مشکلات امنیتی می کند که می توان با کمک پرستار شب این موضوع را نیز حل نمود.

جهت  استخدام  پرستاری از کودک  در منزل  میتوانید با شماره های زیر  و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید

تلفن های تماس امداد طاهر:

  دفتر مرکزی : ۹-۶۶۰۸۴۱۶۸-۰۲۱

   شمیرانات : ۲۲۹۶۱۷۴۸-۰۲۱

  مرکز : ۸۸۷۰۸۹۰۰-۰۲۱

غرب : ۴۴۴۶۲۵۸۱-۰۲۱

شرق :  ۷۷۶۲۱۸۴۴-۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۴۳۳۱۲۷۳

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 9 =