پرستاری از کودک تک والد

پرستاری از کودک تک والد

پرستاری از کودک تک والد در منزل چگونه است؟

در جوامع امروزی به علت مشکلات و مشغله های عدیده ای که پیش روی والدین قرار می گیرد، والدین ممکن است تن به جدایی یا همان طلاق بدهند. که بچه ها در این بین بیش ترین ضرر را متحمل می شوند.

مخصوصاً کودکان در این بین چون از طرف پدر یا مادر رها می شوند؛ ممکن است کودک احساس تنهایی، نادیده گرفتن و در آخر دچار رهایی عاطفی می شوند. این رهایی عاطفی ممکن است با گذشت زمان برای کودک عادی و روتین شود.

ولی در زمان هایی هم ممکن است مشکلات عدیده ای به همراه بیاورد. ما در متن زیر راهکارهای عبور از این بحران را برای والدین و پرستار کودک بیان کرده ایم.پرستاری از کودک تک والد

عواقب طلاق گرفتن برای کودک

یکی از بدترین تجربه ها در طلاق دور بودن یکی از والدین مادر یا پدر از کودک است و ممکن است کودک در این زمینه استرس زیادی را تحمل کند. اما استرس داشتن کودک فقط مسله نیست، کم شدن ارتباط کودک با پدر یا مادر، تغییر محیط زندگی و دوستان و اشنایان، تطبیق دادن زندگی کودک با شرایط جدید، ممکن است سال ها به طول بیانجامد.

بعضی از کودکان با این تاثیرات به راحتی کنار می آیند؛ اما گاهی ممکن است اثر منفی این تاثیرات را در بزرگسالی به دوش بکشند. یکی از مواردی که به کودک تک والد برای گذر از این شرایط کمک می کند؛ مراقبت پدر و مادر از احتیاجات کودک است.

 

تک والدی

امروزه به دلیل مشغله های مالی و شرایط زندگی بودن تمام مدت پدر و مادر نزد کودک ممکن است امکان پذیر نباشد. به همین علت والدین به گرفتن پرستار از کودک روی می آوردند، ولی پرستاری از کودک تک والد با پرستاری از کودکانی که از دو نعمت پرد و مادر برخوردار هستند فرق دارند، و نیازمند پرستار کودک با تجربه است.

که نحوه برخورد با کودک تک والد را آشنا باشد. ولی بودن پرستار کودک در منزل و مراقبت در منزل به معنی نبود کامل پدر و مادر نیست بلکه آنها باید بتوانند اوقاتی در روز را با فرزندان خود بگذرانند.

پدر و مادر بعد از جدایی باید به وسیله یک پرستار کودک نحوه رفتارهای دقیق و درست و به جا از کودک خود را بیاموزند زیرا کودک دارای شرایط روحی خاصی است و به این حمایت بیش از پیش نیاز دارد.

پرستارز از  کودک

نکاتی در رابطه با کودک تک والد

در پرستاری از کودک تک والد باید این نکته را متذکر شد که در این گونه موارد سعی شود، کودکانی که از والدین خود دور هستند؛ در طول روز با آنها ارتباط داشته باشند. گاهی فاصله زیاد احساس نا خوشایندی برای کودک ایجاد می کند. از طریق تلفن و وسایل و شبکه های اجتماعی خیلی راحت می توانند با کودک خود ارتباط برقرار کنند.

 

تاثیر دیدار یا ملاقات در کودک طلاق گرفته

دیدارهای حضوری پدر یا مادری که حضانت کودک را برعهده ندارد؛ بسیار تاثیر مثبت برروی کودک می گذارد. اما پرستاری از کودک تک والد باید محبت بیش تری و نوازش بیش تری را متوجه کودک کرد؛ و در طول روز او را در آغوش گرفت و نوازش کرد؛ و در نتیجه احساس دوست داشته شدن و مهم بودن به کودک دست می دهد.

برای اینکه خیلی بیش تر از قبل بتوانید برای کودک خود مفید باشید باید از لحاظ جسمی و روحی به خود بیشتر رسیدگی کنید تا با نشاط در مقابل فرزند خود ظاهر شوید.

 

پرستاری از کودک

در پرستاری از کودک تک والد در زمان نبود والدین پاسخگوی سوالات کودک باشید. در مورد طلاق و سوال های گاه و بیگاه بچه ها در مورد طلاق اطلاعات خود را بالا برده و از طلاق و جدا شدن به صورت منفی حرف نزنید.

به او بفمانید طلاق اشتباه نیست؛ اینکه مادر و پدر کودک بعد از طلاق او را دوست دارند، و در مورد مسله ی طلاق در صورت پرس و جوی خود کودک برایش کمی توضیح بدهید. هرگز از پدر یا مادر کودک بد گویی نکنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 19 =