نکات مهم هنگام پرستاری از کودک بیرون از خانه

نکات مهم هنگام پرستاری از کودک بیرون از خانه

پرستاری از کودک در مکان های عمومی پایه گذار بسیاری از رفتارهای بزرگسالی کودک است. پرستاری از کودک بیرون از خانه اصول خاص خود را دارد.

رفتار صحیح و مناسب با کودکان و مراقبت از کودک در مکان های عمومی ، موضوع و مسئله ای بسیار مهم و حائز اهمیت در جمعیت والدین و پرستارانی است که مسئولیت نگهداری از کودک را بر عهده دارند.

این بخش از رفتار پرستار و والدین بسیار مهم است و باید اصول آن را آموخت.

  پرستاری از کودک بیرون از خانه

رفتارهای کودک در محیط بیرون از خانه

 نحوه ارتباط و رفتار ناصحیح با کودکان منجر به شکل گیری عادات و رفتارهای ناشایست در آنها می شود و ادامه مسیر تربیتی کودک را دشوار می نماید.

با توجه به اینکه کودکان نیز مانند بزرگسالان نیاز به معاشرت، ارتباطات جمعی و روابط بیرون از خانه دارند، حبس کردن آنها در خانه به بهانه جلوگیری از رفتارهای ناپسند.

در محیط بیرون از خانه، آسیب های جبران ناپذیری بر روح و روان آنها وارد می نماید و رفتارهای انزواگرایانه را در آنها تقویت خواهد نمود.

در اینکه اکثر کودکان در محیط بیرون از خانه مانند پارک، مراکز خرید، فروشگاه ها، رستوران ها و حتی مهمانی رفتارهایی متفاوت و شیطنت آمیز از خود بروز می دهند .

شکی نیست اما راه مقابله با این رفتارها حبس کردن او در خانه و منع کردن کودک از رفت و آمدها نیست. بلکه باید آداب مراقبت و پرستاری از کودک در بیرون از خانه را آموخت و به کار برد.

  

پرستاری از کودک در بیرون از خانه

قبل از هر چیزی باید توجه کنیم که آنها کودک هستند و صبر و تحمل کارهای بزرگسالان را ندارند. پس بهتر است .

کودکان خود را در محیط ها و مهمانی های خیلی رسمی، محیط های علمی و آموزشی، محیط های درمانی و به منظور خریدهای طولانی با خود همراه نکنیم.

والدین و پرستار کودک باید سعی کنند محیطی جذاب، متنوع و کودک پسند برای تفریحات خارج از منزل کودک در نظر بگیرند.

تنبیه و تشویق همواره در طول تاریخ دو نیروی بازدارنده و محرک برای بشر بوده است. یکی دیگر از آداب پرستاری از کودک در بیرون از خانه ، اجرای همین روش است.

باید توجه داشت که همانقدر که تنبیه در جلوگیری از رفتارهای نامناسب موثر است، تشویق نیز در تقویت رفتارهای صحیح انجام شده موثر است.

پس کودکان را پس از انجام یک رفتار مناسب تشویق کنید. بهتر است والدین و پرستار کودک پیش از بیرون رفتن با کودک منطقی صحبت کنند، مکان را برای او توصیف نمایند و چهارچوب

رفتارهایش را ترسیم نمایند و اگر مجبور به دادن وعده ای گردید، حتما در اسرع وقت وعده خود را عملی کنند.

در زمان هایی که کودک بی حوصله است یا منتظر دیدن برنامه یا کارتن مورد علاقه خود است، از بیرون بردن او اجتناب کنید و فرصت دهید کارهایش به پایان برسد.

هرگز والدین یا پرستار کودک نباید به منظور بیرون آوردن عروسک یا هر اسباب بازی مورد علاقه ای در برابر کودک مقاومت نماید.

توجه داشته باشید یکی از اصول مراقبت از کودک در مکان های عمومی، حفظ آرامش و پرهیز از تهدیدهای بی مورد و غیرقابل اجرا است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =