برای مراقبت پرستاری در منزل از سالمندان، تغذیه آن ها را جدی بگیرید!

برای مراقبت پرستاری در منزل از سالمندان، تغذیه آن ها را جدی بگیرید!

معمولاً با مرور زمان و افزایش سن، انرژی سالمندان کاهش می یابد و به مصرف غذا تمایل کمتری پیدا می کنند. در اینصورت بیشتر آسیب پذیر می شوند و تغذیه آنها تغییر می کند. بنابراین برای مراقبت پرستاری در منزل از سالمندان، باید برنامه غذایی مقوی و مناسب برای آن ها تهیه کنید.

 مراقبت در منزل از افراد سالمند نیازمند دانستن نکاتی در این زمینه است. شما باید به تغذیه آن افراد بیشتر توجه کنید. برای پرستاری در منزل از افراد سالمند باید بدانید که کم‌آبی در افراد سالمند بیشتر است و برای اینکه افراد سالمند بتوانند در دوران سالمندی کمتر بیمار شوند و بدن شان انرژی و مواد مناسب و مورد نیاز را جذب کند، باید نیاز های غذایی خود را مطابق با داروی خاصی که برای بیماری شان مصرف می کنند، در نظر بگیرند و متناسب با آن مصرف کنند.

سالمندان به خاطر اینکه میزان احساس تشنگی شان کمتر است و مواد زائد و سموم آهسته‌تر از بدن دفع می‌شوند ، باید مایعات کافی دریافت کنند و مایعات در حد  ۶ تا ۸ لیوان آب، سوپ رقیق و شیر و … بنوشند.

برای پرستاری از سالمند باید بدانید که در سالمندان میزان جذب کلسیم پایین و میزان دفع آن بالاتر است. بنابراین برای مراقبت پرستاری در منزل ، باید برنامه غذایی آن ها به گونه ای باشد که غذاهای لبنی را بیشتر مصرف کنند و هم چنین ماهی و خشکبار نیز در برنامه غذایی آن ها گنجانده شود.شما می توانید در مورد تغذیه سالمندان، از شرکت هایی که کار پرستاری از کودک و پرستاری از سالمند می کنند، کمک بگیرید و با آن ها مشورت کنید.

مراقبت پرستاری در منزل از سالمندان

بایدها و نبایدهای مراقبت پرستاری در منزل از سالمندان

 • سالمندان باید غذاهای چرب کمتر مصرف کنند
 • چای و قوه کمتر بنوشند
 • سبزیجات و میوه ها را بیشتر مصرف کنند
 • در طول روز در صورت امکان تحرک بدنی داشته باشند

در نهایت به یاد داشته باشید که حضور نوه ها و افراد خانواده در کنار سالمندان باعث روحیه دهی به آن ها و افزایش اشتها آن ها می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید
 1. […] کارفرما می شود. البته اگر از طریق مراکز مراقبت در منزل و پرستاری در منزل اقدام کنید، پرداخت مالیات به عهده مرکز پرستاری از کودک […]

 2. ad_em_tah گفت:

  تمام کار هایی که میشد یه پرستار با پرستاری از سالمند در منزل رو انجام بده امداد پرستاران طاهر این کارو انجام داد

 3. نکاتی برای استخدام پرستار برای نگهداری کودک در منزل - مرکز پرستاری آسیا گفت:

  […] یکی از راه حل ها این است از مراکز پرستاری از کودک و پرستاری از سالمند استفاده کنید.  حال با این وضع ، والدین باید به چه نکاتی […]

 4. نازی گفت:

  من یک پدر دارم که مبتلا به بیماری دیابت هست مطلب شما خیلی کمکم کرد که بتونم به راحتی از پدر سالمندم پرستاری کنم با تشکر ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =