نگهداری از کودک بیش فعال توسط پرستاری کودک

نگهداری از کودک بیش فعال توسط پرستاری کودک
به میزان فعالیت بیش از حد کودک در زمان کودکی پیش فعالی کودک گفته میشود. برای درمان این عادت باید با فرزندان به آرام شدن تشویق کنید و با ملایمتی صحبت کنید.
رفتار کردن با فرزندان پیش فعال میتواند باعث خستگی والدین شود. والدینی که اعصاب نگهداری از کودک بیش فعال خود را به صورت تمام وقت ندارند میتوانند با تماس با امداد پرستاران طاهر، برای فرزندان خود پرستار استخدام کنند.
از این رو پرستاران کمک میکنند تا رفتار های پیش فعالی کودکان را به مقدار قابل توجهی کنترل نمایند و با این روند والدین میتوانند به سایر کار های خود برسند و جو خانواده را به آرامش ببرند

اصلا از پیش فعالی کودکان ناراحت نشوید زیرا خود کودک هم دوست دارد تا آرام باشد ولی راه اصلی آن صحبت کردن با او است. میتوانید به او کمک کنید و با آن حرف بزنید.

میتوانید آنها را به تمیز کردن اتاقش تشویق نمایید.

با انجام این کارها میتوانید بر کودک خود غلبه کنید و آنها را به آرام شدن و سبک زندگی جدید دعوت کنید.

این دوره با حمایت والدین و دلسوزی و صبرتان از بین میرود.

نگهداری از کودک بیش فعال

کودکمان پیش فعال است یا خیر

تشخیص این مورد به مراکز پرستاری از کودک مربوط است. میتوانید فرزند خود را به امداد پرستاران طاهر بیاورید و با پرستاران به طور واضح از فرزندانتان و نوع رفتار فرزندانتان در خانه با شما صحبت میشود. این مشکلات با صحبت با مشاوران امداد پرستاران طاهر قابل رفع میباشد. همین طور میتوانید از یک روانشناس نیز برای پی بردن به پیش فعالی کودکتان سوال نمایید.

 

چگونه کودک پیش فعالمان را آرام کنیم

اگر پیش فعالی در کودکتان درست تشخیص داده شد این والدین است که باید اولین اقدامات را انجام دهد

 

آموزش صحیح

هنگامی که بیماری بیش فعالی در کودکتان تشخیص داده شد، مهم است که شما و فرزندتان در مورد این اختلال بدانید. دانستن دلایل و نشانه های بیش فعالی میتواند از سرزنش هایی که والدین و فرزندان به خود می کنند را کم کند. حمایت و نگهداری از کودکتان را بهتر انجام خواهید داد.

مردم باید بدانند که این بیماری ریشه ژنتیکی و اختلال عصبی دارد و به نحوه نگهداری از کودک بیش فعال ربطی ندارد.

 

هماهنگی با مدرسه برای پیشرفت کودک

تنها کار کودک در زندگی اش درس خواند و یاد گرفتن است. پس مهم است که این کار را به بهترین نحو انجام دهد. کودکی با مشکل بیش فعالی می تواند تا حد زیادی با حمایت اطرافیان و جایگیری در مناسب ترین سطح آموزشی پیشرفت کند. والدین با مهیا کردن نیاز های فرزندشان می توانند نگهداری از کودک بیش فعال شان را به خوبی انجام دهند.

 

سطح توقع و انتظارات

موفقیت را دوباره تعریف کنید و انتظاراتتان را بر اساس توانایی فرزندتان مشخص کنید. در مورد اهدافی که فرزندتان می تواند به انها برسد فکر کنید و به مقدار زیادی او را تشویق کنید. ممکن است کمی طول بکشد تا فرزندتان به آنها برسد. در این مسیر به او سخت نگیرید

 

مدیریت رفتار و داشتن یک برنامه ریزی بلند مدت

کودک بیش فعال به یک برنامه ی بلند مدت نیاز دارد. حدود ۶۰ درصد از کودکان بیش فعال در سنین بزرگ سالی نیز با مشکلاتی روبرو خواهند بود. اگر کودکانی که علایم بیش فعالی در آنها مشاهده شده درمان نشوند در آینده هم شرایط مطلوبی نخواهند داشت.

انتخاب اینکه کودک بیش فعال را درمان نکنید، تصمیمی نیست که به راحتی بگیرید. باید توجه داشته باشید که هر انتخابی برای درمان و نگهداری از کودک بیش فعال باید مناسب باشد.

همچنانکه کودک با مشکل بیش فعالی بزرگ می شود و از مرحله ای وارد مرحله دیگری می شود، پرستاری در منزل از کودک باید طوری تنظیم شود تا انها در مسیر درست در جهت مدیریت این بیماری پیش روند.

درک کودک و پذیرش خود را آگاهانه در فرزندتان شکل دهید. بحث در مورد پذیرش مسئولیت کارها و رفتارها در نهایت به کودک کمک می کند که مستقل تر شود.

 

مراقبت از خود

تنها به فکر نگهداری از فرزندتان نباشید، از خودتان هم مراقبت کنید. از هر کسی که می توانید از مربی ،درمانگر، گروه های حامی، کلاس های آنلاین یا گروهی از دوستان نزدیک کمک بگیرید. اگر با کسی که واقعا شما را درک می کند در ارتباط باشید، به شادمانی و موفقیت بیشتری دست می یابید.

 

تشویق و باور داشتن فرزند

برای بهتر کردن نحوه نگهداری از کودکتان، توانایی های او را تشخیص دهید و آنها را تحسین کنید. به جای اینکه همیشه در حال تصحیح اشتباه های او باشید روی کاری که او به خوبی انجام می دهد تمرکز کنید. او را باور داشته باشید تا او نیز خودش را باور داشته باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =