بیماری پارکینسون در پرستاری از سالمند

بیماری پارکینسون در پرستاری از سالمند

بیماری پارکینسون

حرکت و جنبش بدن به صورت کامل توسط این بیماری تحت تاثیر قرار میگیرد و بر روی رفتار شناختی فرد نیز اثر میگذارد. بیماری پارکینسون در پرستاری از سالمند با تخریب سلول عضبی مغز خود را نشان میدهد.

دوپامین که در مغذ تولید میشود و باعث ارسال سیگنال هایی در تمام بخش های مغز میشود و باعث ایجاد حرکت طبیعی بین اعضای بدن میشود.

اگر دوپامین تولید نشود، امکان ارسال سیگنال برای اعضای بدن ممکن نمیشود و با از بین رفتن ۵۰ درصد از این سلول باعث ایجاد پارکینسون در فرد میشود

بیماری پارکینسون در پرستاری از سالمند

مراقبت از بیماری که دچار پارکینسون شده است

نگهداری از افرادی که دارای بیماری پارکینسون شده اند بسیار کار سخت و چالش بر انگیزی میباشد و زمانی این چالش تشدید پیدا میکند که این بیماری در فرد افزایش یافنه است. برای بهبود این چالش توصیه های زیر را جدی بگیرید.

در اوایل پرستاری از سالمند دچار پارکینسون، حتما باید از فرد دیگری کمک بگیرید و کارها را خودتان به تنهایی انجام ندهید. ایجاد یک محیط گرم و سالم و دوستانه در کنار بیمار را سرلوحه مراقبت از بیمار قرار دهید.

اگر شخصی در اوایل متوجه این بیماری شد ممکن است در درجه اول نیاز به مراقبت به صورت مستمر نباشد ولی خوب است که محیط دوستانه و صحبت را با بیمار انجام دهید.

به دلیل پیشرفت این بیماری ممکن است رفتار بیمار در طول بیماری تغییر کند و شما که به عنوان مراقب از بیمار هستید نیز باید رفتارتان متناسب با بیماری فرد تغییر پیدا کند.

تا آنجا که میتوانید درباره ی این بیماری تحقیق کنید و باید بدانید که این بیماری بر روی افراد یک علامت خاصی ندارد و ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد

این بیماری برای بعضی افراد به گونه ایست که فرد میتواند بعد از متوجه شدن این بیماری به زندگی عادی خود بدون کمک کسی ادامه بدهند.

ولی در بعضی افراد شرایط سخت تری وجود دارد و خود به تنهایی نمیتواند به کارهای روزمره خود برسد.

پرستاری در منزل بیمار باید به بیمار تلقین کند که حالت عادی دارد و به زندگی عادی خود ادامه بدهد

دارو درمانی در بیماری پارکینسون در پرستاری از سالمند

دارو درمانی در بیماران پارکینسونی بیشترین ریسک را دارد و باید به صورت روزانه این موضوع را بررسی کرد.

این فرد ممکن است دارای یک رژیم دارویی داشته باشد و باید تعداد قرص های خاصی را در زمان های خاص مصرف شود .

مسئولیت مراقبت از بیمار پارکینسونی در هنگامی که این بیماری توسط بیمار پیشرفت کرده است بسیار کار ریسکی میباشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 5 =