روش های درمان و بهداشت روانی در دوران سالمندی چیست؟

روش های درمان و بهداشت روانی در دوران سالمندی چیست؟

هنگامی که سالمند شما از بیماری های روانی رنج می برد شرایط سخت است. برای بهداشت روانی در دوران سالمندی ، کسانی که با چنین سالمندهایی در ارتباط اند و مسئولیت پرستاری از سالمند را دارند، این مشکل را دارند که چه موقع در مورد موضوعی صحبت کنند تا والدین سالمند ناراحت نشوند یا عکس العمل غیر منطقی و خشونت آمیز نداشته باشند.

بنا به تحقیقات انجام شده می توان گفت حدود ۱۴ تا ۲۰ درصد از جمعیت سالمندان دارای مشکلات روانی مانند مشکلات افسردگی ، بیماری دو قطبی یا زوال عقل  دچار هستند.

اختلالات فیزیکی و شناختی با افزایش سن به وجود می آید. مسائل روحی و روانی می تواند سلامت سالمند را تهدید کند و به اعضای خانواده استرس بدهد.

روش های درمان و بهداشت روانی در دوران سالمندی

پرستاری از سالمند | بهداشت روانی در دوران سالمندی

اکثر سالمندانی که بیماری روانی دارند نمی خواهند درمان شوند زیرا تغییرات روانی خود را طبیعی دانسته و مربوط به فرآیند پیری می دانند خجالت می کشند درباره آن صحبت کنند.

در دوره ی پیری فراموشی مسئله ای عادی است. اگر سالمند گرامی شما مقاومت در برابر درمان می کند مشکلی بزرگ است. سالمندان نمی خواهند مشکل خود را بپذیرند بنابراین بهتر است در موقع پرستاری در منزل از سالمند، به جای تمرکز روی بیماری، بیشتر روی علایم تمرکز کنید. سپس درصورت دیدن علائم،  به پزشک مراجعه کنید و اگر پزشک بیماری را تشخیص داد، با دارو تاثیر بیماری را کمتر کنید.

سالمند بیمار با مشکلات روانی دارای مشکلاتی است. اینکه چگونه با سالمند با بیماری روانی بگویید به مراقبت بیشتری نیاز دارد و درواقع درمان بهداشت روانی در دوران سالمندی ، خود یک مسئله است که نکاتی را در این مورد بیان می کنیم:

  1. در هنگام مراقبت در منزل ، مطمئن شوید سالمند با بیماری روانی داروهای خود را مصرف میکند. این بیماری و مقابله با آن می تواند با استرس هایی هم برای اطرافیان و هم خود بیمار همراه باشد. بنابراین باید سعی کنید فضا را آرام نگه دارید و کارهایی برای کاهش اضطراب و استرس سالمند انجام دهید.
  2. زمانی که هردو آرام هستید، با همدیگر صحبت کنید و نیازها و درخواست های خود را بیان کنید. هم چنین می توانید ار مزایای پرستاری در منزل از سالمند با آن ها صحبت کنید.
  3. برای بهداشت روانی در دوران سالمندی ، بهتر است وقتی خشمگین هستید با آن ها صحبت نکنید. هم چنین آن ها را هیچ وقت تهدید نکنید زیرا ارتباطات را کمتر می کند و استرس و ترس را بیشتر می کند.

روش های درمان و بهداشت روانی در دوران سالمندی چیست؟ | پرستاری در منزل | مراقبت در منزل | پرستاری از سالمند

 

چرا درمان سالمندان با بیماری روانی اهمیت دارد؟

بیماری روانی در سالمندان اگر درمان نشود، باعث می شود سلامت جسمانی ضعیف شود و بستری شدن در بیمارستان و پرداخت هزینه را به دنبال دارد. زیرا سالمندان با بیماری روانی از مصرف داروهای مربوط به بیماری جسمانی نیز جلوگیری می کنند.

باید به سالمندان این نکته را بفهمانید که دریافت کمک های تخصصی باعث افزایش توانایی آنان برای داشتن زندگی عادی می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =